fot. beatakempa.pl

B. Kempa o rozporządzeniu R. Trzaskowskiego zakazującym krzyży w urzędach: Nie pozwolimy na akcję „opiłowywania” nas, katolików

Jesteśmy zobowiązani, żeby zawalczyć o krzyż z pozycji, które w tej chwili mamy, które dali nam Polacy, czyli jako europosłowie, jako posłowie. Nie pozwolimy na akcję „opiłowywania” nas, katolików – mówiła w piątkowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja Beata Kempa, europoseł Suwerennej Polski, odnosząc się do rozporządzenia Rafała Trzaskowskiego, jakie ma usunąć krzyże z warszawskich urzędów.

Politycy Suwerennej Polski – europoseł Beata Kempa i poseł Marcin Warchoł – zapowiadają złożenie skargi do Trybunału Konstytucyjnego w sprawie rozporządzenia prezydenta Warszawy, Rafała Trzaskowskiego, zakazującego wieszania krzyży w urzędach, a nawet eksponowania ich na biurkach pracowników.

https://x.com/BeataKempa_MEP/status/1791496303198838975

Jesteśmy zobowiązani, żeby zawalczyć o krzyż z pozycji, które w tej chwili mamy, które dali nam Polacy, czyli jako europosłowie, jako posłowie – podkreśliła Beata Kempa.

Europoseł zwróciła uwagę, że prawo, które uchwalił Rafał Trzaskowski, jest niezgodne z konstytucją.

– Przecież to oni ubierali koszulki „KONSTYTUCJA”, to oni rwali szaty i mówili, że Zjednoczona Prawica nie przestrzega konstytucji, to oni biegali z konstytucją po ulicach Warszawy i wielu innych miast, ale zdaje się, że tej konstytucji po prostu nie przeczytali. To jest akt prawny, który gwarantuje wszystkim obywatelom naszego kraju wolność religijną i wolność publicznego wyznawania (wiary – radiomaryja.pl). Nawet prezydent Warszawy nie zmieni tego swoim rozporządzeniem, które – przypominam – jest aktem zdecydowanie niższej rangi niż konstytucja – zwróciła uwagę polityk.

Stąd skarga do Trybunału Konstytucyjnego.

– Nie pozwolimy na akcję „opiłowywania” nas, katolików – oznajmiła rozmówczyni Radia Maryja.

https://x.com/BeataKempa_MEP/status/1791503776743911679

Eurodeputowana wskazała, że jeśli rozporządzenie Rafała Trzaskowskiego wejdzie w życie, to będzie ono naruszało też prawa wyznawców innych religii, nie tylko chrześcijan.

Całość rozmowy z Beatą Kempą jest dostępna [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl