W Warszawie spotka się Rada Naczelna PSL-u

Podsumowanie działań PSL w 2015 roku, rozpoczęcie kampanii sprawozdawczo-wyborczej oraz przygotowania do kongresu ludowców w roku 2016 – to główne cele dzisiejszej Rady Naczelnej Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz podkreślił, że czas kampanii sprawozdawczo-wyborczej to czas na przygotowanie deklaracji ideowej, programu partii, ale też na zwarcie szeregów.

Szef Ludowców poinformował także, że złoży wniosek o powiększenie składu Rady Naczelnej o tych posłów, którzy dostali się do Sejmu, a nie są członkami Rady.

PSL jest w bardzo trudnej sytuacji. Ludowcy ponieśli olbrzymią porażkę w wyborach parlamentarnych, uzyskując wynik balansujący na granicy progu wyborczego. Tak złego wyniku partia nie miała w ostatnim 25-leciu.

Ostatecznie Stronnictwu udało się uzyskać w Sejmie 16 mandatów. Nie zdołali ich jednak wywalczyć czołowi politycy tej partii – m.in Janusz Piechociński, który wyborczą porażkę przypłacił utratą stanowiska szefa partii. Teraz ludowcy muszą przede wszystkim znów przekonać do siebie mieszkańców wsi – swój główny elektorat, który w wyborach w większości głosował na Prawo i Sprawiedliwość.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl