fot. PAP/Tomasz Gzell

W Warszawie spotka się Rada Naczelna PSL-u

Podsumowanie działań PSL w 2015 roku, rozpoczęcie kampanii sprawozdawczo-wyborczej oraz przygotowania do kongresu ludowców w roku 2016 – to główne cele dzisiejszej Rady Naczelnej Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz podkreślił, że czas kampanii sprawozdawczo-wyborczej to czas na przygotowanie deklaracji ideowej, programu partii, ale też na zwarcie szeregów.

Szef Ludowców poinformował także, że złoży wniosek o powiększenie składu Rady Naczelnej o tych posłów, którzy dostali się do Sejmu, a nie są członkami Rady.

PSL jest w bardzo trudnej sytuacji. Ludowcy ponieśli olbrzymią porażkę w wyborach parlamentarnych, uzyskując wynik balansujący na granicy progu wyborczego. Tak złego wyniku partia nie miała w ostatnim 25-leciu.

Ostatecznie Stronnictwu udało się uzyskać w Sejmie 16 mandatów. Nie zdołali ich jednak wywalczyć czołowi politycy tej partii – m.in Janusz Piechociński, który wyborczą porażkę przypłacił utratą stanowiska szefa partii. Teraz ludowcy muszą przede wszystkim znów przekonać do siebie mieszkańców wsi – swój główny elektorat, który w wyborach w większości głosował na Prawo i Sprawiedliwość.

TV Trwam News/RIRM

drukuj