fot. PAP

Jest śledztwo ws. pożaru Mostu Łazienkowskiego

Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga wszczęła śledztwo ws. okoliczności sobotniego pożaru Mostu Łazienkowskiego Warszawie – poinformowała rzeczniczka prokuratury Renata Mazur. Prokuratura przyjmuje różne hipotezy, także tę o celowym podpaleniu – dodała.

Jak dodała, śledztwo prowadzone jest z artykułu 163 dot. sprowadzenia zagrożenia spowodowania pożaru zagrażającego mieniu wielkiej wartości. Mazur poinformowała również, że oględziny prokuratora i ekspertów na miejscy zostały wstrzymane ze względu na zagrożenie ich bezpieczeństwa. Decyzję taką – jak dodała – podjął inspektor nadzoru budowlanego.

Prokuratur powiedziała też, że nie ustalono dotąd przyczyn pożaru. „Przyjmujemy różne hipotezy, w tym również taką, że mogło dojść do celowego podpalanie” – dodała. Poinformowała, że czyn taki zagrożony jest karą od roku do 10 lat więzienia.

Mazur poinformowała też, że są już zaplanowane czynności prokuratury, m.in. związane z przesłuchaniem świadków. Jak dodała, przesłuchiwani będą też strażacy.

Do pożaru mostu doszło w sobotę wieczorem. Pożar rozpoczął się prawdopodobnie od pożaru składowiska drewna pod jednym z filarów, po stronie praskiej. Z powodu uszkodzeń most został zamknięty do odwołania.

PAP

drukuj