fot. PAP

Prezes JSW złożył rezygnację

Prezes JSW Jarosław Zagórowski podał się do dymisji. Zagórowski skierował dziś do Rady Nadzorczej JSW pismo ws. rezygnacji z kierowania spółką.

W ubiegłym tygodniu prezes JSW zapowiedział, że złoży rezygnację, jeśli protokół uzgodnień stanie się porozumieniem, a załoga wróci do pracy w poniedziałek.

Wacław Czerkawski wiceprzewodniczący Związku Zawodowego Górników powiedział, że prezes Zagórowski pierwszy raz dotrzymał danego słowa.

Trudno, ale po raz pierwszy trzeba obiektywnie pochwalić prezesa Zagórowskiego, choć wolałbym osobiście, żeby go pochwalić za racjonalne działanie, które by spółkę wprowadziło w dobrym kierunku. Jednak to już mam chyba zbyt wygórowane marzenia, bowiem spółka pod kierownictwem Zagórowskiego w żaden sposób nie umiała spełnić celów do jakich aspiruje, i gdzie ma wszelkie szanse. Zobaczymy to zresztą pod rządami nowego prezesa czy rzeczywiście dobry menadżer może poprowadzić spółkę z sukcesami, czy też nie. Jestem przekonany, że akcje JSW momentalnie pójdą do góry – powiedział Wacław Czerkawski.

Związkowcy w piątek zawiesili trwający od 28 stycznia strajk; dziś wrócili do pracy.

 

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj