Pomnik czterech śpiących nie wróci na warszawską Pragę

Prezydent stolicy, Hanna GronkiewiczWaltz powiedziała dziś w jednej ze stacji radiowych, że nie ma ku temu woli wśród radnych, a to leży przede wszystkim w ich kompetencji. Nie chcą tego też mieszkańcy.

Przypomnijmy, że przeciwko powrotowi pomnika Braterstwa Broni protestowało wiele środowisk patriotycznych i niepodległościowych.

Podnoszono m.in., że monument jest symbolem sowieckiej dominacji.

To dobre wieści, ale czekamy na działania – mówi Maciej Wasik, radny sejmiku województwa mazowieckiego.

Bardzo się cieszę, że udało się doprowadzić do takiej sytuacji, kiedy protesty, listy, pikiety, projekty uchwał wreszcie przyniosły efekt w takiej postaci, że Hanna GronkiewiczWaltz została zmuszona do tego, aby tego pomnika nie przewracać. To jest dobra wiadomość, ale to jest pierwsza „jaskółka”. Czekam na konkretne działania Hanny GronkiewiczWaltz, tzn. na projekt uchwały. Taki projekt już jest złożony przez klub PiSu, więc wystarczy go tylko podpisać, zgodnie ze statutem miasta przez Hannę GronkiewiczWaltz i skierować naradę. Tak, żeby ten pomnik nie wrócił do warszawskiej przestrzeni publicznej – podkreśla Maciej Wasik.

W 2011 r., kiedy w stolicy rozpoczynały się prace przy budowie centralnego odcinka drugiej linii metra, Rada Warszawy przyjęła uchwałę o zdemontowanie i oddany do konserwacji. Radni zdecydowali wówczas, że po remoncie wróci on na warszawską Pragę.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl