Dalsze protesty rolników

Przed zapowiadanym na czwartek w Warszawie ogólnokrajowym protestem rolników, odbywają się lokalne demonstracje.

Dziś rolnicy blokują drogi powiatu Pilskiego w województwie wielkopolskim oraz okolice Grudziądza w województwie kujawsko-pomorskim.

Jutro przed południem nawet pół tysiąca gospodarzy ma protestować w Izbicy Kujawskiej.

Powody protestu wskazał Janusz Walczak, przewodniczący „Solidarności” Rolników Indywidualnych w kujawsko-pomorskim.

– Stabilizacja rynków rolnych, a przede wszystkim opłacalna produkcja rolna. Po prostu żeby było to opłacalne, a nie żebyśmy ciągle dokładali do swojej produkcji. To jest jeden z głównych postulatów, który obejmuje całe spektrum – cenę zbóż, trzody chlewnej, mleka. Drugim głównym postulatem jest przygotowanie rozwiązań prawnych uszczelniających proces obrotu ziemią rolną, która powinna trafić na powiększenie gospodarstw rodzinnych, w tym regulacje zapobiegające masowej wyprzedaży ziemi obcokrajowcom po 2016 roku – powiedział Janusz Walczak.    

Na czwartek rolnicy z całej Polski zapowiadają protest przed kancelarią premiera i utworzenie w Warszawie miasteczka rolniczego.

 

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl