Warszawa – 21. Targi Wydawców Katolickich

W Warszawie trwają 21. Targi Wydawców Katolickich. Tym razem odbywają się w roku świętego Jana Pawła II, dlatego honorowymi gośćmi Targów są przedstawiciele oraz instytucje Stolicy Apostolskiej.

Na czele watykańskiej delegacji stoi ks. kardynał Gianfranco Ravasi, przewodniczący Papieskiej Rady Kultury.

Problem czytelnictwa dotyka szczególnie najmłodszych. Ks. kard. Gianfranco Ravasi zwrócił uwagę, że gdy dziecko wraca do domu, spędza kilka godzin przed komputerem. „To jest jego towarzysz rozmowy, a nie ojciec czy matka” – dodał ks. kardynał.

– Dramatem jest fakt, że poddają się w tej sytuacji także rodzice, właściwie rezygnując z tej swojej bardzo trudnej misji, którą jest  dialog w rodzinie”- mówił  ks. kard. Gianfranco Ravasi.

Na targach katolickich każdy znajdzie coś dla siebie – zapewnia s. Augustyna ze Zgromadzenia Sióstr Loretanek. Warto sięgnąć po wartościową książkę, co może być także pewną formą odciągnięcia dziecka od wirtualnego świata internetowego.

Targi to nie tylko spotkania autorskie, prezentacje, debaty i promocje książek. To także nagrody Feniksa i Małego Feniksa. W tym roku nagrodę Małego Feniksa otrzyma WSKSiM. Kapituła przyznała uczelni nagrodę za wysoki poziom profesjonalizmu w kształceniu i formacji ludzi mediów oraz promowanie w mediach wartości katolickich.

Uroczystość wręczenia wszystkich nagród odbędzie się jutro o godzinie 19:30 w Bazylice Serca Jezusowego w Warszawie. Uświetni je koncert Chóru Papieskiego Kaplicy Sykstyńskiej.

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl