Warszawa: Stowarzyszenie Miasto Jest Nasze kończy współpracę z KO na Żoliborzu

Stowarzyszenie Miasto Jest Nasze kończy współpracę z Koalicją Obywatelską na warszawskim Żoliborzu. Dotychczas radni pracowali w ramach koalicji w tej dzielnicy.

Stowarzyszenie Miasto Jest Nasze poinformowało o swojej decyzji w oświadczeniu opublikowanym na stronie internetowej. Padło w wiele gorzkich słów.

Aktywiści zaznaczyli między innymi, że nie będą „bezczynnie patrzeć, jak koalicjant lekceważy transparentność i procedury demokratyczne”. W ich ocenie współpraca jest iluzją, a sama PO nie jest wiarygodna.

Zachowanie polityków PO nie dziwi radnych PiS-u z Warszawy. Filip Frąckowiak zauważa, że Platforma stawia wyżej własny interes od realizacji celów koalicjanta.

– To nie pierwszy raz, kiedy koalicjanci PO zwracają uwagę na brak przejrzystości działań radnych PO. Zwracają na to uwagę również opozycyjni radni. PO zawsze przedłoży swój własny interes realizowany przez urzędy i za pomocą publicznych pieniędzy przed współpracę z koalicjantem – wskazuje Filip Frąckowiak.

W Radzie Dzielnicy Żoliborz jest 21 radnych, z czego 10 należy do klubu Koalicji Obywatelskiej, a 6 to radni klubu PiS.

W klubie Miasto Jest Nasze – Koalicja dla Żoliborza zasiada 5 radnych.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl