fot. psz.praca.gov.pl

Warszawa: Trwa konferencja dot. przyszłości Publicznych Służb Zatrudnienia

W Warszawie trwa konferencja poświęcona przyszłości Publicznych Służb Zatrudnienia. To swoiste podsumowanie spotkań na ten temat, które odbyły się w regionach.

W tym roku mija 100 lat od powstania Publicznych Służb Zatrudnienia. Ich powołanie było elementem procesu odbudowy państwa po odzyskaniu przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Służby te są odpowiedzialne za obsługę osób bezrobotnych. To przede wszystkim urzędy pracy.

W ostatnim czasie odbyły się 4 konferencje regionalne oraz jedna w Warszawie, poświęcone przyszłości Publicznych Służb Zatrudnienia – mówi wiceszef resortu rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed.

Jedna główna konferencja była w Warszawie, a cztery w innych miastach (Poznań, Rzeszów, Katowice i Białystok). Każda z konferencji miała swój temat wiodący. Dla mnie najważniejszym elementem konferencji były dobre praktyki, które Państwo przedstawialiście. Było dla nas wyzwaniem, abyśmy na tej podstawie przymierzyli się do tego, co jest dla nas najważniejsze – chodzi o funkcjonowanie Publicznych Służb Zatrudnienia, o przyszłość Służb – zaznacza Stanisław Szwed.

W czasie dzisiejszego podsumowania debata dotyczy m.in. przedstawienia dobrych praktyk urzędu pracy z pracodawcami oraz roli pracodawcy na nowoczesnym rynku pracy.

Przyznane zostaną także odznaki honorowe Primus In Agendo.

 

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj