fot. youtube.com

Awaria sieci ciepłowniczej w Warszawie. Skutki odczuwalne w całej stolicy

W Warszawie doszło dziś rano do awarii sieci ciepłowniczej na ulicy Powsińskiej. Dział kontaktu z klientami Veolia Energia Warszawa S.A. poinformował, że skutki uszkodzenia odczuje cała stolica.

Według informacji podanej przez Łukasza Mizerskiego, pracownika działu kontaktu z klientami Veolia Energia Warszawa, awaria jest bardzo poważna, spada ciśnienie w sieci ciepłowniczej w całej Warszawie. Dotyczy to zarówno ciepłej wody wykorzystywanej do ogrzewania, jaki ciepłej wody w kranie.

Kpt. Wojciech Kapczyński z warszawskiej straży pożarnej zaznaczył, że zgłoszenie o awarii wpłynęło o godz. 9.45.

„Uszkodzeniu uległa rura ciepłownicza z gorącą woda, z której nastąpił wyciek. W związku z tym wytworzyły się duże ilości pary wodnej” – przekazał Wojciech Kapczyński.

Na miejscu pracują trzy zastępy straży pożarnej.

„Zabezpieczamy miejsce zdarzenia oraz pomagamy opuścić pojazdy osobom, które utknęły na miejscy zdarzenia. Znajduje się tam też jeden autobus” – powiedział kpt. Wojciech Kapczyński.

Jak podał Zarząd Transportu Miejskiego, z powodu awarii mogą wystąpić utrudnienia w kursowaniu linii 131, 159, 162, 164, 180, 185 i 187.

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zdecydował o zorganizowaniu sztabu kryzysowego w sprawie awarii ciepłowniczej sieci Veolia przy ul. Powsińskiej.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl