fot. obiecaliscie.pl

10 tys. podpisów pod petycją o odwołanie M. Biejat z funkcji przewodniczącej komisji rodziny

Blisko 10 tys. osób podpisało się już pod petycją o odwołanie z funkcji przewodniczącej sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny –  poseł Lewicy Razem Magdaleny Biejat. Apel do klubu Prawa i Sprawiedliwości w tej sprawie przygotowało Centrum Życia i Rodziny.

Okazją do odwołania Magdaleny Biejat może być dzisiejsze posiedzenie nowej sejmowej komisji rodziny. Gremium to zbiera się dziś po południu.

Wiceprezes Centrum Życia i Rodziny Kazimierz Przeszowski liczy na to, że politycy partii rządzącej rozwiążą dziś problem przejęcia komisji przez lewicę.

– Minął już niemal miesiąc, a do żadnej zmiany nie doszło. Oby, daj Boże, doszło w dniu dzisiejszym. Warto podkreślić, że takie rozwiązania, jak powołanie Rady Rodziny przy Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej i powołanie pełnomocnika rządu ds. demografii to rozwiązania zdecydowanie pozytywne i dające nadzieję na dobry kierunek zmian. Mamy nadzieję, że nie zrobiono tego, by zatuszować fakt, że w komisja sejmowa zostanie pozostawiona w rękach lewicy. Na to mamy olbrzymią nadzieję, do tego wzywamy władze klubu parlamentarnego PiS – żeby wykonywały to, do czego się zobowiązały – mówi.

Wiceprezes Centrum Życia i Rodziny ocenia, że obecnie obrona  życia, o której mówią politycy Zjednoczonej Prawicy, sprowadza się tylko do deklaracji.

Kazimierz Przeszowski zwraca w tym kontekście uwagę, że Prawo i Sprawiedliwość w przypadku spraw, które ocenia jako priorytetowe, potrafi działać bardzo szybko. Ku jego ubolewaniu, nie dzieje się tak jednak, jeśli chodzi o obronę życia.

Podpis pod petycją w tej sprawie można złożyć [tutaj].

 

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl