fot. Monika Bilska

Mieszkańcy Lublina przeciwko finansowaniu in-vitro

Do władz Lublina trafi dziś petycja przeciwko wprowadzeniu miejskiego programu dofinansowania in-vitro. Podpisało się pod nią blisko 3 tys. mieszkańców miasta. Inicjatorzy akcji wskazują, że Lublin chce z publicznych pieniędzy finansować metodę, która nie leczy niepłodności.

Lubelscy urzędnicy chcą przeznaczyć publiczne pieniądze na in-vitro – metodę, która nie leczy niepłodności. Ponadto jest najczęściej nieskuteczna, a także obarczona dużym ryzykiem powstania u dziecka chorób genetycznych. Fundacja Życie i Rodzina wskazuje, że nosi ona znamiona handlu ludźmi oraz doprowadza do wielokrotnych tzw. aborcji lub mrożenia na lata poczętych na szkle dzieci.

Głównym beneficjentem takich programów są kliniki, gdzie dokonuje się produkcji i późniejszej sprzedaży dzieci. Bo niezależnie od tego, czy urodzi się dziecko czy też nie – ośrodki in vitro zawsze zarabiają na procedurze – podkreślają członkowie Fundacji.

„Mówimy: STOP in vitro w Lublinie! Cieszymy się, że tak wiele osób podpisuje petycję, która ma zablokować wydawanie pieniędzy lublinian na sztuczny rozród ludzi. Świadomość społeczna o tym, jak niegodziwa i nieskuteczna jest ta metoda, jest coraz większa” – mówi Krzysztof Kasprzak, członek zarządu Fundacji Życie i Rodzina.

Inicjatorzy akcji sugerują inne rozwiązania, które naprawdę leczą niepłodność, oraz są akceptowalne od strony moralnej. Są także znacznie mniej kosztowne i bardziej skuteczne. Na stronie www.stopinvitrowlublinie.pl można przeczytać treść petycji z uzasadnieniem, a także pobrać kartę do zbierania podpisów.

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl