Protest warszawskich taksówkarzy

Przed południem w Warszawie rozpoczęła się manifestacja taksówkarzy. Dwie kolumny taksówek ruszyły z ulicy Pory oraz z ulicy Powązkowskiej do centrum. Następnie taksówkarze przejdą pieszo z Torwaru w kierunku Sejmu, gdzie chcą wręczyć posłom petycję.

Taksówkarze domagają się, aby Sejm jak najszybciej zajął się projektem zmian w ustawie o transporcie drogowym, by walczyć z oszustami drogowymi.

– 26 czerwca został złożony w Sejmie projekt ustawy autorstwa kilku posłów Platformy Obywatelskiej, jednak prace nad tą ustawą gdzieś utknęły. Postanowiliśmy zdopingować posłów do tego, żeby jednak zajęli się jeszcze w tej kadencji Sejmu tą ustawą. Chodzi nam o to, żeby państwo wreszcie zaczęło walczyć z podmiotami, które niezgodnie z prawem wykonują transport drogowy osób – podkreślił Jarosław Iglikowski, przewodniczący Związku Zawodowego Taksówkarzy „Warszawski Taksówkarz”.

W Warszawie, oprócz 8,5 tys. licencjonowanych taksówkarzy, jeździ ponad 6 tys. nielegalnych przewoźników.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl