Beata Szydło apeluje do Polaków o oddawanie krwi

Kandydatka Prawa i Sprawiedliwości na premiera Beata Szydło zaapelowała do Polaków o oddawanie krwi. Problem jej braku zgłosiły centra krwiodawstwa w całej Polsce.

Wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości odwiedziła dziś Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie. Podczas briefingu prasowego powiedziała, że razem z politykami PiS-u przyjechała, by oddać krew. Zachęcała do tego także innych.

– Włączmy się do akcji. Zróbmy to wspólnie, pomóżmy ludziom – to jest nasz obowiązek. Każdy, kto może oddać krew, niech dzisiaj to zrobi. Jest to potrzebne. Dziś uratujemy komuś życie, kiedyś my możemy potrzebować tej krwi. Trzeba być solidarnym w takich sytuacjach. Razem ze mną przyjechali moi koledzy z Klubu Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości. Są także ludzie z młodzieżówki. Chcemy, żeby jak najwięcej osób było w to zaangażowanych. Jeszcze raz proszę i apeluję: kto może, przyjdźmy wszyscy. Udajmy się do stacji krwiodawstwa. Oddajmy krew, to niewiele kosztuje – powiedziała Beata Szydło.

Brakuje krwi w centrach krwiodawstwa, zwłaszcza w nadmorskich miejscowościach. Sytuacja w czasie wakacji zawsze jest trudniejsza – tłumaczyła Anna Jaźwińska-Curyłło z Centrum Krwiodawstwa w Gdańsku.

– W okresie wakacyjnym, jak co roku, jesteśmy w sytuacji, że zapasy krwi się zmniejszają. Jest trochę mniej dawców, ponieważ oni także wyjeżdżają na wakacje i przekłada się to na nasze małe zapasy. Każdy dawca jest mile widziany, ale takim naszym szczególnym pragnieniem jest to, aby uzupełnić zapasy krwi RH- wszystkich grup. Zaczyna też nam brakować tych najpopularniejszych grup: 0+ i A+. wszystkie osoby, które mają taką grupę krwi, naprawdę serdecznie do nas zapraszamy – podkreśliła Anna Jaźwińska-Curyłło.

Krew można oddawać nie tylko w centrach krwiodawstwa bądź szpitalach, ale również w specjalnych ambulansach, które jeżdżą po całej Polsce.

Szczegółowy harmonogram akcji krwiodawstwa można znaleźć na stronach internetowych Narodowego Centrum Krwi (www.nck.gov.pl) oraz każdego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl