B. Szydło: premier May zapewniła, że dołoży starań, by Polacy w UK byli bezpieczni

Premier Wielkiej Brytanii Theresa May zapewniła mnie w rozmowie telefonicznej, że jej rząd dołoży wszelkich starań, by zapewnić bezpieczeństwo Polakom mieszkających na Wyspach – powiedziała premier Polski Beata Szydło.

W piątkowym wystąpieniu opublikowanym w mediach społecznościowych i skierowanym do Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii, szefowa polskiego rządu poinformowała, że rozmawiała w piątek przez telefon ze swoją brytyjską odpowiedniczką Theresą May.

„Powtórzyłam jej to, o czym mówiłam jej już tutaj, kiedy była w Warszawie, że zależy nam na tym, żeby bezpieczeństwo naszych rodaków mieszkających w Wielkiej Brytanii było zapewnione. Pani premier zapewniła, że nie tylko wyjaśnią to, co się wydarzyło, ale przede wszystkim dołożą wszelkich starań, byście państwo byli bezpieczni” – relacjonowała Beata Szydło.

Zwracając się do Polaków Szydło podkreśliła, że mogą oni być pewni, że ich bezpieczeństwo „dla polskiego rządu, dla mnie osobiście (…), bez względu na to, czy mieszkają tutaj w Polsce, czy mieszkają poza granicami naszego kraju, jest najważniejsze”.

„Zrobimy wszystko, ażeby nie tylko wyjaśnić to, co wydarzyło się w Wielkiej Brytanii, ale aby przede wszystkim Polacy, którzy mieszkają w Wielkiej Brytanii, pracują w Wielkiej Brytanii, czuli się bezpiecznie” – zapowiedziała premier.

PAP/RIRM

drukuj