W poniedziałek zaprzysiężenie nowego rządu

Nowy rząd pod przewodnictwem Beaty Szydło zostanie zaprzysiężony w poniedziałek. Wczoraj prezydent Andrzej Duda powierzył premier misję tworzenia nowego rządu. Uroczystość odbyła się w Pałacu Prezydenckim.

Beata Szydło mandat do tworzenia rządu otrzymała dzień po dymisji Ewy Kopacz. Od tego czasu nowa szefowa rządu ma czternaście dnia na przedstawienie głowie państwa swoich ministrów.

– Prace związane z tworzeniem Rady Ministrów są na ukończeniu. Oczywiście trzeba przygotować jeszcze expose, które – mam nadzieję – szybko będzie wygłoszone i przyjęte przez parlament. Jesteśmy gotowi do pracy i chcemy, żeby jak najszybciej to nastąpiło – powiedziała Beata Szydło.

Wszystko wskazuje na to, że nowy rząd zostanie powołany i zaprzysiężony już w poniedziałek. Od dnia powołania rządu premier ma kolejne 14 dni na przedstawienie Sejmowi swojego expose i poproszenie parlamentu o wotum zaufania.

– Te pisma o składzie rządu pójdą do prezydenta i myślę, że będzie to przyszły tydzień. Dokona się wszystko – i nominacje prezydenckie dla ministrów, i expose, i głosowanie nad wotum zaufania – mówił Henryk Kowalczyk, kandydat na szefa Komitetu Stałego Rady Ministrów.

Praca nad expose wre, dopinany jest skład Rady Ministrów. Wiceministrami w MSWiA mają być Jacek Sasin, który ma zająć się administracją i Jarosław Zieliński.

– Wszystkie ręce na pokład. Jesteśmy przygotowani do tego, żeby realizować nasz program. Ja jestem jednym z autorów programu PiS w zakresie bezpieczeństwa i służb mundurowych – powiedział Jarosław Zieliński.

Wiceministrem pracy i polityki społecznej ma zostać Stanisław Szwed. Na stanowisko w Ministerstwie Obrony Narodowej może liczyć natomiast Bartosz Kownacki.

Desygnowana na premiera Beata Szydło podkreśliła, że wraz ze swoimi ministrami podejmuje się dobrego planu naprawy Rzeczypospolitej. Zapewniła, że zrobi wszystko, aby nie zawieść Polaków.

– Wierzę, że to będzie rząd współpracy, że w parlamencie będziemy mogli wspólnie razem przeprowadzać te dobre zmiany. Naszą dewizą będzie: praca i pokora. Wierzę głęboko, że wszyscy członkowie rządu będą w ten sposób podchodzili do swoich obowiązków – podkreśliła premier Beata Szydło.

Podczas wczorajszej uroczystości Andrzej Duda podkreślił, że wraz z nowym parlamentem i rządem bierze na siebie odpowiedzialność za sprawy państwa i przyszłość Polaków. Z tej odpowiedzialności musimy się wywiązać w sposób godny – zaznaczył prezydent.

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl