fot. premier.gov.pl

B. Szydło: pierwszy raz od wielu lat rząd zajął się sprawami ludzi

To był dobry rok, bo po raz pierwszy od wielu lat polski rząd zajął się sprawami ludzi, a nie sprawami polityków – powiedziała premier Beata Szydło. Szefowa polskiego rządu w poniedziałek wzięła udział w Łomży, gdzie podpisano umowę na budowę drogi ekspresowej S61 Via Baltica. Jak mówiła, to namacalny konkretny efekt działań rządów Prawa i Sprawiedliwości.

Prezes Rady Ministrów zwróciła uwagę, że za kilka tygodni nastąpi czas podsumowania roku rządów PiS-u. Jednak już dziś – jak podkreśliła – w ciągu tych miesięcy udało się zrobić bardzo dużo.

– Wprowadziliśmy program „500 plus”, który dla wielu rodzin był skokiem cywilizacyjnym. Chcemy, żeby rodziny miały szansę na jeszcze większą stabilizację, dlatego uruchomiliśmy program „Mieszkanie plus”. Daliśmy szansę ludziom młodym i zdolnym. Spada bezrobocie, seniorzy po 75 roku życia mają darmowe leki, podnieśliśmy minimalną płacę – to są te najważniejsze kwestie, o których warto dzisiaj mówić, bo dały one stabilizację polskim rodzinom i godne życie – mówiła Beata Szydło.

Działania obecnego rządu pozytywnie ocenia także prezydent RP Andrzej Duda. W wywiadzie dla tygodnika „wSieci” prezydent podkreślił, że rząd Prawa i Sprawiedliwości zrobił dla Polaków więcej przez rok niż poprzedni przez osiem lat.

We wtorek minie rok od wyborów parlamentarnych, w których Zjednoczona Prawica odsunęła od władzy koalicję PO-PSL.

RIRM

drukuj