Premier B. Szydło: wszystko wskazuje, że umowa z Ukrainą będzie ratyfikowana

Wszystko wskazuje na to, że umowa stowarzyszeniowa z Ukrainą będzie ratyfikowana – oświadczyła premier Beata Szydło na zakończenie unijnego szczytu, który przyjął deklarację w tej sprawie. Nieprzyjęcie umowy byłoby przejawem kolejnego kryzysu w Unii Europejskiej – oceniła.

Przywódcy państw UE przyjęli deklarację dotyczącą sposobu rozumienia umowy stowarzyszeniowej z Ukrainą. Ma ona stworzyć warunki dla jej ratyfikacji przez Holandię.

Obywatele tego kraju, który jako jedyny w UE nie ratyfikował jeszcze układu z Kijowem, wyrazili w referendum sprzeciw w tej sprawie. Referendum było niewiążące.

Szefowa polskiego rządu, która wzięła udział w jednodniowym szczycie UE podkreśliła, że udało się osiągnąć konsensus.

– Dzięki konsensusowi, który został przyjęty na radzie przy aktywnej roli Polski, przy naszych poprawkach udało się doprowadzić do tego, że dokument został przyjęty. Wszystko w tej chwili wskazuje na to, że umowa będzie ratyfikowana. Dzięki temu będziemy mogli powiedzieć, że Ukraina zrobi już jeden duży krok w kierunku do tego żeby jeszcze bardziej zbliżyć się do Unii Europejskie – mówiła premier.

Przywódcy unijni zgodzili się na szczycie w Brukseli na przedłużenie o kolejne pół roku sankcji gospodarczych wobec Rosji za agresję na Ukrainę.

Rekomendację w tej sprawie dla szefów państw i rządów UE przedstawili kanclerz Niemiec Angela Merkel i prezydent Francji Francois Hollande.

Obecne sankcje obowiązują do końca stycznia 2017 roku.

 

RIRM/PAP/TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl