Spotkanie szefów MON Polski i Rumunii

Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz spotka się dziś w Bukareszcie ze swoim rumuńskim  odpowiednikiem Gabrielem-Beniaminem LeŞem.

Tematem rozmów będzie współpraca obu krajów w ramach NATO – powiedział szef resortu obrony w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja.

– Kwestie współdziałania w ramach wzmocnienia flanki wschodniej, jej północnej i południowej części, wzajemnej współpracy w tej mierze – będą głównym tematem naszych rozmów. Być może podejmiemy również sprawę związaną ze współpracą przemysłu zbrojeniowego, bądź wspólnych inicjatyw na zewnątrz w tej mierze. To zobaczymy, w zależności od tego, jak będą przebiegać nasze rozmowy, ale ponieważ tak wiele nas łączy – nie mam wątpliwości, że potoczą się one korzystnie – wskazał Antoni Macierewicz.

Minister zaznaczył, że Polska będzie chciała się także przyjrzeć doświadczeniom Rumunii z tarczą antyrakietową. W Polsce tarcza zostanie uruchomiona w przyszłym roku.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl