Szef MON: Trwają rokowania ws. zakupu zestawów Patriot

Ministerstwo Obrony Narodowej liczy, że rokowania ws. zakupu zestawów Patriot doprowadzą w najbliższym czasie do dobrego skutku – powiedział minister obrony Antoni Macierewicz. Szef resortu obrony odniósł się do artykułu „Dziennika Gazety Prawnej”, według którego są małe szanse na zawarcie w tym roku wartej blisko 30 mld zł umowy na zakup od amerykanów zestawów Patriot.

Zdaniem pisma negocjacje stoją w miejscu, ponieważ amerykańska administracja nie pozwala na transfer technologii, na których zależy stronie polskiej.

Do sprawy odniósł się szef resortu obrony Antoni Macierewicz. Minister podkreślił, że są to szkodliwe spekulacje, a rozmowy z amerykanami trwają.

– To nie są informacje tylko spekulacje mające charakter lobbingu – i to lobbingu niekorzystnego dla Polski. Rokowania trwają i przesądzanie dzisiaj o ich efekcie jest nie tylko przedwczesne, ale ze względu na zbliżającą się wizytę pana prezydenta Donalda Trumpa mogły mieć niekorzystny charakter dla stosunków polsko-amerykańskich, ale przede wszystkim dla Polski i naszych zdolności obronnych. Te rokowania trwają i mamy nadzieję, że rychło doprowadzą do dobrego skutku – wskazał minister obrony narodowej.

Wcześniej wiceminister obrony Tomasz Szatkowski mówił, że podpisanie przez Polskę kontraktu o zakupie systemu Patriot jeszcze w tym roku „jest nadal możliwe, ale będzie wymagało elastyczności od obu stron”.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl