fot. PAP/Łukasz Gągulski

Szef MON: Żołnierze sił specjalnych stanowią wizytówkę Wojska Polskiego

Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej, powiedział, że żołnierze sił specjalnych stanowią wizytówkę Wojska Polskiego. Szef MON uczestniczył w Krakowie w uroczystości zakończenia certyfikacji Komponentu Wojsk Specjalnych do dyżuru Sił Odpowiedzi NATO 2024.

https://twitter.com/MON_GOV_PL/status/1714926146943406199

W przemówieniu pogratulował żołnierzom, podziękował za służbę i budowę interoperacyjności pomiędzy Polskimi Siłami Zbrojnymi oraz państw Sojuszu Północnoatlantyckiego.

https://twitter.com/MON_GOV_PL/status/1714931943240855590

– Ćwiczenia zakończyły się pełnym sukcesem i dają mocne świadectwo naszej współpracy, siły, która jest niezwykle istotna w dzisiejszych czasach, aby stanowić ważny argument odstraszania. Żołnierze wojsk specjalnych w Polskich Siłach Zbrojnych stanowią wizytówkę Wojska Polskiego. Chodzi o bardzo restrykcyjną selekcję, umiejętności, wyszkolenie. Jesteśmy dumni z państwa służby, bardzo za nią dziękujemy. To jest służba niezwykle potrzebna dla zapewnienia bezpieczeństwa naszej Ojczyźnie, ale także dla zapewnienia bezpieczeństwa całemu Sojuszowi Północnoatlantyckiemu – podkreślał Mariusz Błaszczak.

Minister powiedział, że po raz trzeci w historii dowództwo Komponentu Wojsk Specjalnych osiągnęło certyfikację pozwalającą na dowodzenie siłami odpowiedzi NATO.

– To wielki sukces i rezultat wytężonej pracy naszych żołnierzy – zaznaczył szef MON.

Dodał, że to również dowód owocnej współpracy z siłami Sojuszu.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl