fot. PAP/Leszek Szymański

Polsko-brytyjskie konsultacje w Edynburgu

W Edynburgu trwają polsko – brytyjskie konsultacje ministrów obrony i spraw zagranicznych. Polskę reprezentują ministrowie Antoni Macierewicz i Witold Waszczykowski. Rozmowy dotyczą, m.in. renegocjacji członkostwa Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej, a także szczytu NATO w Warszawie oraz zwiększenia ochrony wschodniej flanki sojuszu.

Minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski wskazuje na wspólny interes w kwestii pokoju między państwami.

– Wiele nas łączy w kwestiach bezpieczeństwa. To bezpieczeństwo w tej części północnej Europy jest w tej chwili bardzo ważne. Dla nas, Polaków, również jest ważne, ponieważ za kilka miesięcy będziemy organizować w szczyt natowski, na którym, jak liczymy, zapadną istotne decyzje podnoszące nasze bezpieczeństwo – zaznacza Witold Waszczykowski.

Z kolei minister obrony narodowej Antonii Macierewicz zwraca uwagę na cel działań państwa polskiego i przypomnienia jego miejsca na świecie.

– Nie ukrywamy, że nasze dążenia są tutaj związane bezpośrednio ze stałą obecnością wojskową NATO na terenie Polski, z tym żebyśmy nie byli dłużej traktowani jako kraj drugiej kategorii, tylko równoprawny członek NATO – podkreśla Antonii Macierewicz.

 

TV Trwam News

drukuj