PE: będzie rezolucja w sprawie Polski?

Debata w Parlamencie Europejskim na temat sytuacji w Polsce nie była koniecznością, ale skoro już miała miejsce to premier polskiego rządu wypełniła swoje zadanie – m.in. takie opinie słychać było dzisiaj w Parlamencie Europejskim w Strasburgu.

Niektórzy biorą pod uwagę jednak scenariusz, w którym głosowanie nad rezolucją dotyczącą Polski odbyć by się miało na początku lutego. Pod punktem „Sytuacja w Polsce” w porządku obrad styczniowej sesji zaznaczono: „Głosowanie odbędzie się podczas pierwszej sesji lutowej”. Co ciekawe, prof. Ryszard Legutko podkreślał dzisiaj, że Konferencja Przewodniczących nie zdecydowała o wprowadzeniu do punktu obrad rezolucji o Polsce.

– Z tą rezolucją to jest dość ciekawa historia, dlatego że na Konferencji Przewodniczących nie było mowy o żadnej rezolucji. Nagle, pojawiła się w sposób tajemniczy. To interesujące, kto tę decyzję podjął – zaznaczył Ryszard Legutko.

Więcej szczegółów z pewnością dowiemy się po kolejnej Konferencji Przewodniczących. Z kolei, jak mówiła była minister spraw zagranicznych europoseł Anna Fotyga, po wczorajszym wystąpieniu premier Beaty Szydło dobry wizerunek Polski był naprawdę widoczny.

– Argumenty pani premier trafiały, były ważne oraz istotne. Ci, którzy bardzo krytykowali, w oczywisty sposób kierowali się względami politycznymi. Smutne jest, że na forum Parlamentu Europejskiego słyszałam ze strony naszych kolegów pokrzykiwania, które wtórowały tym głosom. Pozostawię to bez komentarza – powiedziała Anna Fotyga.

Kolejna sesja plenarna Parlamentu Europejskiego rozpocznie się już pierwszego lutego w Strasburgu.

Dawid Nahajowski, Strasburg

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl