KE wezwie dziś Polskę, Czechy i Węgry, by usunęły uchybienia ws. relokacji uchodźców

Komisja Europejska przedstawi dziś comiesięczny pakiet informacji na temat naruszeń prawa unijnego przez kraje członkowskie, w tym wezwanie, by Polska, Czechy i Węgry usunęły uchybienia ws. relokacji uchodźców.

To pierwszy etap procedury o naruszenie prawa Unii Europejskiej, która może się skończyć pozwaniem kraju do Trybunału Sprawiedliwości w Luksemburgu.

Wczoraj Komisja Europejska poinformowała, że wszczyna formalną procedurę o naruszenie prawa UE wobec Polski, Czech i Węgier w związku z odmową udziału w programie relokacji uchodźców.

Rzecznik rządu Rafał Bochenek poinformował, że polska strona po zapoznaniu się z dokumentami przedstawi swoje racje.

Senator Prawa i Sprawiedliwości Jan Maria Jackowski powiedział w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja, że Polska ma mocne argumenty w rozmowie z Komisją.

Komisja Europejska zachowuje się w tej chwili jak ktoś, kto próbuje gasić pożar przy pomocy dolewania benzyny do ognia, ponieważ ta filozofia, która została przyjęta, nie rozwiązuje problemu. Mało tego, ta filozofia zachęca do eskalacji niekontrolowanego napływu nielegalnych imigrantów do Europy i jest totalnie nieodpowiedzialna. Z tego punktu widzenia Polska ma bardzo mocne argumenty. Żadne z krajów europejskich nie wywiązało się w pełni z tego, co Komisja Europejska by sobie życzyła. Przypuszczam, że finalnie ta awantura doprowadzi do dymisji Komisji Europejskiej – wskazuje Jan Maria Jackowski.

Polskie władze konsekwentnie sprzeciwiają się systemowi obowiązkowej relokacji uchodźców, wskazując, że mechanizm ten jest nieefektywnym narzędziem radzenia sobie z problemem migracji.

RIRM/PAP

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl