Wiceminister Jan Dziedziczak z wizytą w Szwajcarii

Wiceminister Jan Dziedziczak wziął udział w pielgrzymce Polonii szwajcarskiej do sanktuarium maryjnego w Einsiedeln i uczestniczył we Mszy Św., odprawionej przez członka Konferencji Episkopatu Polski ds. Polonii, księdza biskupa kaliskiego, Edwarda Janiaka. Podczas pobytu w Szwajcarii wiceminister odwiedził również Muzeum Polskie na zamku w Rapperswilu.

W trakcie pobytu w Einsiedeln wiceszef polskiej dyplomacji został przyjęty przez opata klasztoru, o. Urbana Federera, z którym rozmawiał m.in. o przygotowaniach do Światowych Dni Młodzieży. Zwracając się do zgromadzonej Polonii, polityk podziękował jej za dawanie świadectwa i kultywowanie polskiej tradycji.

W Rapperswilu wiceminister Jan Dziedziczak zapoznał się z aktualną sytuacją Muzeum Polskiego, jego ekspozycją, a także zwiedził muzealną bibliotekę.

„Zachowanie polskiej obecności w Rapperswilu jest priorytetem polskiej dyplomacji” – zaznaczył wiceminister Jan Dziedziczak.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl