Jutro ma zostać przyjęty projekt ustawy antyterrorystycznej

Międzyresortowy zespół do spraw zagrożeń terrorystycznych, który zbierze się jutro, ma przyjąć projekt ustawy antyterrorystycznej. Ma ona poprawić koordynację między służbami na wypadek zagrożeń terrorystycznych.

Rząd PiS-u chce, aby projekt został przyjęty jak najszybciej ze względu na dwie duże imprezy, które odbędą się w połowie lipca w Polsce: Światowe Dni Młodzieży w Krakowie i szczyt NATO w Warszawie.

Szef MSWiA Mariusz Błaszczak powiedział, że projekt jest już praktycznie gotowy i podczas jutrzejszego spotkania zostanie przesądzony kształt przepisów.

– My nie działamy pod wpływem impulsu. Posiedzenia zespołu regularnie odbywały się co miesiąc. Przedstawimy projekt ustawy. Nie chcę dziś przesądzać o jego zawartości, ale generalnie chodzi nam o to, żeby służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo, żeby koordynacja ich działań była  lepsza niż ma to miejsce dziś – podkreślił szef MSWiA Mariusz Błaszczak.

Wczoraj w Europie Zachodniej doszło do kolejnych w ostatnich miesiącach zamachów. Ataków w Brukseli dokonali dżihadyści z tzw. Państwa Islamskiego.

Służby w całej Europie zaostrzyły kontrole.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl