B. Szydło: Chcę zakończyć to, do czego zobowiązałam się w 2015 r.

Zostałam w Radzie Ministrów, by zakończyć to, do czego się zobowiązałam w 2015 roku, kiedy szliśmy do wyborów – mówiła wicepremier Beata Szydło na antenie Polskiego Radia 24. 

Wskazując na powody zmian w Radzie Ministrów obecna wicepremier mówiła o zmianie sytuacji i dynamiki politycznej, do której doszło po lipcowych wetach prezydenta oraz o zbliżającym się okresie przedwyborczym.

– Przed nami są już kolejne wybory samorządowe, potem europarlament, parlament, kończy się to wszystko wyborami prezydenckimi. To będzie też czas, w którym będą inne wyzwania, będzie potrzebne przemodelowanie naszych działań, również i personalnych – zaznaczyła wicepremier.

Podsumowując dwa lata swoich rządów Beata Szydło mówiła, że w tym czasie wprowadzono wiele zmian. Program dobrej zmiany z Prawem i Sprawiedliwością realizował m.in. były minister obrony narodowej Antoni Macierewicz, który – jak podkreśliła wicepremier – zrobił wiele dobrego.

– Zmiany, które zostały przeprowadzone w armii, te zmiany, które zostały przez niego podjęte, utworzenie Wojsk Obrony Terytorialnej i -najważniejsza sprawa – wzmocnienie flanki wschodniej, wojska NATO, wojska amerykańskie w Polsce – to jest niewątpliwie historyczna zasługa Antoniego Macierewicza, dla bezpieczeństwa Polski rzecz fundamentalna – zwróciła uwagę Beata Szydło.

Wicepremier mówiła także o swoich obecnych zadaniach w rządzie jako szefowej nowo utworzonego Komitetu Społecznego Rady Ministrów. W najbliższym czasie mają ruszyć prace nad programami, które mają wspierać polskie rodziny.

– Rozpoczynamy od oceny sytuacji demograficznej, programów demograficznych w Polsce i oczywiście będziemy przygotowywali programy, które mają pomagać rodzinom. Chciałabym przygotować kompleksowy program dla seniorów, ponieważ uważam, że to jest grupa, która w tej chwili potrzebuje bardzo dużego wsparcia – powiedziała polityk.

 

TV Trwam News/RIRM

 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl