fot. PAP/Wojtek Jargiło

B. Szydło: Zarobki w Polsce będą rosły

Będą rosły wynagrodzenia, będą rosły emerytury. Takie jest nasze zobowiązanie – powiedziała w sobotę na konwencji PiS w Lublinie Beata Szydło. Zapowiedziała też starania o wyrównanie dopłat dla rolników.

Beata Szydło podkreśliła w swoim wystąpieniu podczas konwencji PiS, że od 2020 najniższe wynagrodzenie w Polsce będzie wynosiło 3 tys. zł, a w 2023 r, czyli – jak zauważyła – na koniec przyszłej kadencji – 4 tys. zł.

„To oznacza, że będzie ono mniej więcej na tej samej wysokości, co minimalne wynagrodzenie w Wielkiej Brytanii czy Hiszpanii” – tłumaczyła. Dodała, że Polska będzie wtedy wśród państw najszybciej rozwijających się.

„Tych, w których Polacy szukają dzisiaj bardzo często zatrudnienia, żeby mieć wyższe zarobki” – podkreślała była premier.

„Zarobki w Polsce będą rosły. Będą rosły wynagrodzenia. Będą rosły emerytury” – wymieniła premier.

„Takie jest nasze zobowiązanie” – dodała.

Mówiąc o rozwoju wsi i rolnictwa, Beata Szydło wskazała, że przed Polską „otwiera się ogromna szansa”.

„Stajemy u progu nowej perspektywy finansowej i jest nasze zobowiązanie, bardzo jasne, zobowiązanie Prawa i Sprawiedliwości, zobowiązanie Zjednoczonej Prawicy, wykorzystamy wszelkie środki – prawne i polityczne, aby wyrównać dopłaty dla polskich rolników” – przekonywała.

Zaznaczyła, że kolejną ważną kwestią programową będzie rozszerzenie możliwości korzystania z programów rozwoju wsi.

„Nie może to być tak, że z tego programu korzystają tylko ci wybrani, ci najwięksi. Wszyscy rolnicy mają prawo z nich korzystać. I do tego doprowadzimy” – zapowiadała Beata Szydło.

Mówiła też o wsparciu dla ekologicznego rolnictwa.

„Zielone rolnictwo jest rolnictwem opartym na gospodarstwach rodzinnych. Właśnie te, rodzinne gospodarstwa chcemy przede wszystkim wspierać” – mówiła.

Kolejną ważną kwestią, jak podkreśliła wicepremier jest wyrównywanie szans dla mieszkańców wsi. Wymieniła tu dostępność do komunikacji, połączenia autobusowe i kolejowe, bliskość urzędów pocztowych i komisariatów policji, szkół oraz ośrodków opieki zdrowotnej.

„To wszystko musi być i będzie na polskiej wsi” – zapowiedziała.

PAP/RIRM

drukuj