Niemiecka telewizja kpi z premier Beaty Szydło

Niemiecka telewizja ZDFneo atakuje premier Beatę Szydło. Drugi program niemieckiej telewizji publicznej opublikował prześmiewczy teledysk, który krytykuje europejskich polityków przeciwstawiających się obecnej polityce migracyjnej.  

W gronie tym, oprócz polskiej premier, znaleźli się m.in. węgierski premier Victor Orban, republikański pretendent do wyborów prezydenckich w USA Donald Trump oraz prezydent Turcji Recep Erdogan. W kontrze do tych osób teledysk przedstawia Niemców jako naród otwarty, empatyczny, tolerancyjny i rozsądny.

Dr Bogdan Pac, ekspert Narodowego Centrum Studiów Strategicznych zwraca uwagę, że klip jest elementem walki propagandowej i informacyjnej, która ma odwrócić uwagę społeczeństwa od klęski obecnej polityki imigracyjnej.

Polityka otwartych drzwi pani Merkel skończyła się tym, czym się skończyła. Wiele państw takich, jak Grecja czy Austria, ma kłopoty. Dla Belgii czy dla Francji skończyło się to wręcz tragicznie i za moment społeczeństwa zaczną sobie zadawać pytania, kto tak naprawdę ponosi za to wszystko największą odpowiedzialność. Głównym adresatem może być rząd w Berlinie. Dlatego też pani kanclerz postanowiła temu przeciwdziałać, a ponieważ nie mogła wystąpić sama, wysłała do akcji posłuszne sobie media. Chodzi przede wszystkim o to, żeby wytworzyć taką atmosferę, że to nie władze niemieckie i nie rząd niemiecki propagują pewien przekaz propagandowy, ale że robią to niby niezależne media. ZDF natomiast jest telewizją publiczną – zwraca uwagę dr Bogdan Pac.

Do sprawy teledysku stacji ZDF odniosła się premier Beata Szydło. Szefowa polskiego rządu na Twitterze przypomniała m.in o tym, że jej rodzina została wysiedlona przez Niemców, a jej pradziadek zginął w niemieckim obozie w Auschwitz.

To nie pierwsze kontrowersyjne działanie niemieckiej telewizji. ZDF wyemitowała szkalujący Polaków serial „Nasze matki, nasi ojcowie”. Ostatnio niemiecka telewizja wyemitowała też nagranie z prowokacji w kościele św. Anny, gdzie doszło do zakłócenia sprawowania Mszy Św. przez środowiska proaborcyjne.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl