fot. flickr.com

Niemcy: zatrzymano dwoje domniemanych islamistów

Niemiecka policja zatrzymała w czwartek w Hesji dwoje domniemanych islamistów – małżeństwo, które bez powodzenia usiłowało przedostać się do dżihadystów z tzw. Państwa Islamskiego w Syrii – poinformowała prokuratura we Frankfurcie nad Menem.

W czwartek nad ranem policja przeszukała w sumie 16 mieszkań w Hesji i Nadrenii Północnej-Westfalii. Na celowniku śledczych znaleźli się radykalni muzułmanie, którzy – według prokuratury – zamierzali wyjechać do Syrii, gdzie chcieli walczyć w szeregach islamistów bądź pomagać innym w takim wyjeździe.

Rzeczniczka prokuratury we Frankfurcie nad Menem Nadja Niesen poinformowała, że 12 mężczyznom w wieku od 26 do 31 lat zarzuca się przygotowywanie „aktu zagrażającego bezpieczeństwu państwa”.

W przeszukaniach wzięło udział około 200 funkcjonariuszy.

Zatrzymani obecnie małżonkowie (oboje w wieku 26 lat) w 2016 r. wraz z dwójką małych dzieci udali się do Turcji, skąd „w celach dżihadystycznych” chcieli przedostać się na kontrolowany przez tzw. Państwo Islamskie obszar Syrii. Zostali jednak ujęci w Turcji i wydaleni do Niemiec.

Od 2012 roku na dżihad do Syrii i Iraku wyjechało z Niemiec 1050 osób. 150 z nich zginęło, a jedna trzecia wróciła do RFN. Wyjazdy na wojnę w obronie kalifatu ISIS stały się popularne wśród niemieckich salafitów.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl