fot. PAP/EPA

Niemcy: samochód wjechał w ludzi; 7 osób rannych

W wyniku wypadku, do jakiego doszło w godzinach rannych w centrum Berlina, rany odniosło 7 osób – poinformowały krótko przed południem lokalne władze. Wypadek był nieszczęśliwym zdarzeniem, a nie świadomym działaniem. Kierowca stracił panowanie nad kierownicą.

Trwa śledztwo w tej sprawie. Kierowca został zatrzymany i przesłuchany.

„Wypadek był spowodowany nadmierną prędkością” – napisała na Twitterze berlińska straż pożarna.

„Nie ma żadnych przesłanek wskazujących na motywację polityczną lub religijną sprawcy” – pisze z kolei Associated Press.

Jak podkreślono w komunikacie straży pożarnej, stan trzech pieszych jest poważny. Konieczna była reanimacja jednej osoby, wydobytej przy pomoc dźwigu spod samochodu.

Do zdarzenia doszło przy Hardenbergplatz w pobliżu stacji Ogród Zoologiczny. W akcji ratunkowej uczestniczyła straż pożarna i policja. Skierowano też do niej helikopter.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl