fot. flickr.com

Kopia figury Matki Bożej Fatimskiej trafi do Rosji

Kopia Figury Matki Bożej Fatimskiej trafi do największej parafii katolickiej na świecie w rosyjskim Surgucie. Figura jest wotum wdzięczności za pontyfikat świętego Jana Pawła II. Została poświęcona w Fatimie. Figura zanim trafi do Rosji odwiedzi Polskę.

Figura Matki Bożej została poświęcona w Fatimie dokładnie w 11. rocznicę śmierci św. Jana Pawła II. Eucharystii przewodniczył ks. prałat Stanisław Kuć, proboszcz parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Radzyminie, który patronuje inicjatywie. 

13 maja, czyli dokładnie w rocznicę objawień fatimskich oraz zamachu na św. Jana Pawła II, figura przybędzie do św. Józefa Robotnika w Surgucie.

– Do tej Rosji, w  której nie był Ojciec Święty Jan Paweł II, a w której bardzo chciał być i my realizujemy zamierzenie, czy sugestię Ojca Świętego, żeby tę figurę z Fatimy zawieźć do Surgutu, największej obszarowo parafii na całym świecie – mówi ks. prałat Stanisław Kuć, proboszcz z Radzymina.

Zanim figura Matki Bożej trafi do Surgutu, odwiedzi polskie parafie.

– Wedle zaplanowanego programu działania ma odwiedzić kilka, czy nawet kilkanaście parafii w Polsce, w diecezji warszawsko-praskiej, ale nie tylko, bo z tego, co wiem, przewidywane jest spotkanie figury Matki Bożej z wiernymi parafii Chrystusa Miłosiernego w Białej Podlaskiej, skąd pochodzimy z  bratem – powiedział ks. Jacek Jaśkowski.

Sebastian Karczewski, inicjator akcji, podkreśla, że kopia figury Matki Bożej Fatimskiej nie bez powodu zostanie przewieziona do Surgutu.

– Do Rosji dlatego, że Rosja była jedynym krajem wymienionym przez Matkę Bożą podczas objawienia w Fatimie. Można powiedzieć, że z Rosją związane są duże nadzieje, Matki Bożej również, bo tak to wybrzmiało w orędziu fatimskim – mówi Sebastian Karczewski.

Matka Boża Fatimska cały czas jest obecna w życiu państwa Żanny i Łukasza Sulowskich z Lublina, którzy także uczestniczyli w uroczystościach poświęcenia figury Matki Bożej w Fatimie.

– Ta maryjność wpisuje się też w nasze małżeństwo. Tak naprawdę w dużej mierze dzięki Maryi spotkaliśmy się, rozkwitł nasz związek – stwierdził Łukasz Sulowski.

Swoją peregrynację po naszej Ojczyźnie figura Matki Bożej rozpocznie w najbliższą niedzielę, w parafii św. Brata Alberta w Częstochowie. Uroczyste pożegnanie figury na terenie Polski zaplanowane jest na 11 maja na Cmentarzu Poległych Żołnierzy Polskich 1920 roku w Radzyminie.

Tv Trwam News/RIRM

 

 

drukuj