fot. Autorstwa Alyeksyey Melkin - Praca własna, Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=99142

Rosja usunęła polskie flagi z cmentarzy w Katyniu i Miednoje  

Władze rosyjskie usunęły polskie flagi, które znajdowały się na terenie cmentarzy w Katyniu i Miednoje – informują media. Prawdopodobnie to odwet Moskwy za zaangażowanie Polski w wojnę na Ukrainie.

Od początku rosyjskiej agresji nasz kraj wspiera Ukraińców w wielu obszarach, dostarczając m.in. broń. Ponadto Polska stanowczo apeluje na forum unijnym o nałożenie najsurowszych sankcji na Rosję.

Sprawę usunięcia polskich flag na cmentarzu w Katyniu skomentował m.in. burmistrz Smoleńska, Andriej Borysow. Samorządowiec zaznaczył, że decyzję w tej kwestii podjął rosyjski resort kultury.

Dodał, że nekropolia w Katyniu jest rosyjskim pomnikiem, na którym nie może być polskich flag, szczególnie po – jak stwierdził – antyrosyjskich wystąpieniach polskich polityków.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl