Premier Beata Szydło podsumuje 100 dni od zaprzysiężenia rządu

Premier Beata Szydło na specjalnej konferencji podsumuje dziś 100 dni pracy swojego gabinetu. Wezmą w niej udział także ministrowie. Prawo i Sprawiedliwość podkreśla, że rząd konsekwentnie realizuje program, który był zapowiadany w czasie wyborów.

Poseł Michał Dworczyk zauważa, że PiS zaczęło wprowadzać swoje obietnice w życie w bardzo trudnych warunkach.

– Mówiąc o trudnych warunkach mam na myśli całkowitą kontestację i nie merytoryczną awanturę, którą opozycja parlamentarna przeprowadza. Wydaje się, iż w części nieświadomie, a w części w obronie interesu grup, które są pełne obaw, że ich dotychczasowe wpływy ulegną zmniejszeniu. Wprowadzenie podatku bankowego, plany wprowadzenia podatku od sklepów wielkopowierzchniowych – to jest coś, czego bardzo obawiają się firmy działające na naszym rynku, do tej pory na zupełnie innych zasadach niż polscy przedsiębiorcy. Stąd ten wściekły atak. Ale my mimo tego realizujemy nasz program. Przeprowadziliśmy sztandarową obietnicę „Program 500 plus” – właśnie zaczyna wchodzić w życie. Obecnie prowadzone są prace nad innymi ustawami – podkreśla Michał Dworczyk.

Polityk zwrócił uwagę, że rząd Prawa i Sprawiedliwości pamięta także o Polakach za granicą. Do drugiego czytania trafiła nowelizacja ustawy o Karcie Polaka, która pozwoli na przyjazd do ojczyzny 100 tys. naszych rodaków ze wschodu. Rząd wprowadził także program wsparcia dla dzieci uczących się w polskich szkołach na Wileńszczyźnie.

Opozycja jednak krytykuje działania rządu. Według Platformy Obywatelskiej „Polska tonie w chaosie”. W podobnym stylu wypowiadają się posłowie .Nowoczesnej. Szef tego ugrupowania Ryszard Petru powiedział, że był to okres propagandy, inwigilacji i łamania konstytucji.

RIRM

drukuj