fot. PAP/EPA

Europosłowie opozycji głosują przeciwko własnej Ojczyźnie

Eurodeputowani Prawa i Sprawiedliwości zwrócili uwagę, że opozycja głosuje w Brukseli za projektami, które będą ograniczać wolność Polaków. Europoseł Tomasz Poręba na konferencji w Warszawie mówił, że przedstawiciele opozycji poparli m.in. kluczowe zapisy dyrektywy „Fit for 55”.

Wśród kluczowych zapisów „Fit for 55” znalazł się projekt objęcia systemem ETS sektora lotniczego, co przełoży się na drastyczny wzrost cen biletów i ograniczy dostęp do lotów.

Europosłowie opozycji głosowali też m.in. za zakazem sprzedaży samochodów spalinowych i opłaty za emisję CO2 w prywatnych domach.

Tomasz Poręba, europoseł PiS, podkreślił, że jego ugrupowanie nigdy nie poprze tych rozwiązań.

– To jest rzeczywista stawka wyborów. Jeżeli, nie daj Boże, wygra Platforma, to te wszystkie propozycje będą realizowane jeszcze bardziej intensywnie, co przełoży się na ograniczanie wolności Polaków. To jest ta różnica z Prawem i Sprawiedliwością, które nigdy nie zgodzi się na rozwiązania, które pod płaszczykiem walki o klimat mają de facto uderzać w ludzi i doprowadzić do tego, by żyło się gorzej. Platforma w PE głosuje jak jeden mąż za tymi rozwiązaniami – mówił Tomasz Poręba.

Z kolei europoseł Anna Zalewska dodała, że wg szacunków klimatyczne przepisy obciążą Polaków kosztami nawet 100 tys. zł na rodzinę do 2030 roku.

Pakiet „Fit for 55” w założeniu ma ułatwić krajom UE osiągniecie neutralności klimatycznej.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl