Premier do pos. Gądek: Proszę nie straszyć Polaków

Premier Beata Szydło apeluje do polityków Platformy Obywatelskiej, aby nie straszyli Polaków. Zapewnia, że rząd przeprowadza reformę, która ma uzdrowić polską służbę zdrowia.

Poseł Lidia Gądek zgłosiła w Sejmie wniosek formalny o przerwanie obrad w celu zapoznania premier ze zmianami, jakie przygotowuje resort zdrowia ws. szpitali. Polityk PO podnosiła, że rozwiązania zagrażają życiu i zdrowiu Polaków. Jej zdaniem zlikwidowane zostaną szpitale i poradnie specjalistyczne. „Będzie pani pierwszym w historii premierem, który likwiduje szpitale w Polce i to na masową skalę” – mówiła poseł.

Proszę nie straszyć Polaków odpowiedziała premier Beata Szydło.

– My w tej chwili przygotowujemy reformę służby zdrowia po to, żeby ratować szpitale, które są w bardzo trudnej sytuacji, bo przez osiem lat PO i PSL nic nie zrobiły, żeby zreformować służbę zdrowia. Wprowadzacie destabilizację w państwie! Straszycie ludzi! – mówiła premier.

Pod koniec września Ministerstwo Zdrowia przekazało do konsultacji publicznych projekt zakładający utworzenie sieci szpitali, w ramach której placówki miałyby gwarantowaną umowę z NFZ.

Ministerstwo planuje także odstąpienie od finansowania pojedynczych procedur na rzecz ryczałtu obejmującego całość opieki (nie zmienią się zasady kontraktowania świadczeń opieki psychiatrycznej i leczenia uzależnień oraz rehabilitacji).

RIRM

drukuj