fot. flickr.com

D. Tusk: stawię się przed komisją śledczą ds. Amber Gold

Szef Rady Europejskiej Donald Tusk zapowiedział, że stawi się przed komisją śledczą ds. Amber Gold. Były premier Polski będzie bardzo istotnym świadkiem; to ministrowie rządu PO–PSL podejmowali decyzje ws. Amber Gold – powiedział poseł Jarosław Krajewski w TV Trwam.

W ocenie Donalda Tuska sprawa została dokładnie wyjaśniona, a komisja śledcza jest raczej po to, by „wzbogacić agresywną metodę walki z opozycją” i nim, jako symbolem minionego czasu.

Poseł Jarosław Krajewski z sejmowej komisji śledczej ds. Amber Gold na antenie TV Trwam stwierdził, że tego typu wypowiedzi są próbą wywierania nacisków na posłów.

–  Myślę, że ta wypowiedź jest zupełnie nie na miejscu, ponieważ od każdego byłego premiera powinniśmy oczekiwać jednak bardziej wyważonych słów. W tym przypadku na pewno były premier Donald Tusk atakując Komisję Śledczą chce tak naprawdę uciec od tej odpowiedzialności. Myślę, że to nie ma wpływu na posłów z Prawa i Sprawiedliwości (…). My jesteśmy konsekwentni i zdeterminowani w wyjaśnianiu afery Amber Gold i takie wypowiedzi nie robią na nas wrażenia. My będziemy robili swoje – zaznaczył poseł Jarosław Krajewski.

Amber Gold – firma powstała na początku 2009 r. – miała inwestować w złoto i inne kruszce. Klientów kusiła wysokim oprocentowaniem inwestycji. 13 sierpnia 2012 r. Amber Gold ogłosiła likwidację. Według łódzkich śledczych Marcin P. i jego żona oszukali w ramach tzw. piramidy finansowej niemal 19 tys. osób. Klienci stracili prawie 851 mln zł.

 

RIRM

drukuj