Spotkanie premier B. Szydło z wojewodami

Dziś premier Beata Szydło spotka się ze wszystkimi wojewodami. Spotkanie odbędzie się w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i będzie okazją do oceny ich pracy.

Podczas ostatniego posiedzenia KP Prawo i Sprawiedliwość szefowa rządu Beata Szydło stwierdziła, że pracę nie wszystkich wojewodów można dobrze ocenić. Swoje stanowiska może stracić przynajmniej dwóch przedstawicieli rządu w województwach. Premier dodała, że pozostali też nie mogą spać spokojnie.

Praca wojewody ma ogromne znaczenie dla regionu – wskazuje Mikołaj Bogdanowicz, wojewoda kujawsko–pomorski.

– Funkcja wojewody jest funkcją specyficzną. Z jednej strony jest to funkcja w dużej mierze polegająca na reprezentowaniu i wręczaniu odznaczeń, bo taka jest nasza rola i do tego zostaliśmy powołani. Ale z drugiej strony musimy również organizować pracę samego urzędu – w moim przypadku jest to 600 osób – oraz organizacji zespolonej, czyli nadzór nad policją czy strażą pożarną, wydziałem zarządzania kryzysowego itd. Tego jest bardzo, bardzo dużo – mówi Mikołaj Bogdanowicz.

Nowi wojewodowie, których powołał rząd Prawa i Sprawiedliwości, w pierwszych miesiącach swojej pracy byli odpowiedzialni za realizację programu „rodzina 500 plus” – zaznacza wojewoda kujawsko-pomorski.


– To był taki szlagierowy program, w który byliśmy bardzo zaangażowani i w który włożyliśmy bardzo dużo pracy. Trudno mi ocenić pracę w różnych województwach. Spotkaliśmy się w prawie 150 samorządach w woj. kujawsko–pomorskim mówiąc o tym programie i jego drobnych stronach –
mówi Mikołaj Bogdanowicz.

Wojewodowie regularnie spotykają się z ministrem spraw wewnętrznych i administracji Mariuszem Błaszczakiem, któremu podlegają, a także z szefami innych resortów – mówi prof. Przemysław Czarnej, wojewoda lubelski.

– Zawsze są to bardzo merytoryczne posiedzenia z udziałem różnych ministrów. Poświęcone są one wyjaśnieniom polityki poszczególnych resortów po to, byśmy my mogli realizować tę politykę w terenie – mówi prof. Czarnek.

Dzisiejsze spotkanie odbędzie się wyjątkowo w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

 

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl