fot. TV Trwam News

D. Trump: Chcemy, by więcej narodów poszło za przykładem Polski

Republikański kandydat na prezydenta Donald Trump spotkał się wczoraj z Polonią w Chicago. Złożył kilka obietnic, w tym zniesienie wiz dla Polaków. Zadeklarował też chęć współpracy z Polską.

W trakcie spotkania z Polonią amerykańską Donald Trump wyrażał się z uznaniem o Polsce. Docenił wkład amerykańskiej Polonii w historię i rozwój Stanów Zjednoczonych. Dziękował też za udział polskich żołnierzy w operacjach NATO w Iraku i Afganistanie.

Zdaniem kandydata na prezydenta USA, Polska została zaniedbana przez jego poprzedników. Donald Trump obiecał to zmienić.

Jako prezydent będę szanował polską ofiarność dla wolności. Jesteśmy zobowiązani do wspierania silnej Polski, bardzo zaangażowanej i całkowicie oddanej silnej Europie Wschodniej, która jest przedmurzem bezpieczeństwa i wolności – akcentował Donald Trump, republikański kandydat na prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Zdaniem kandydata do Białego Domu, inne państwa powinny brać przykład z Polski w kwestii współpracy w ramach NATO.

Chcemy, aby NATO było silne, co oznacza, że chcemy, by więcej narodów poszło za przykładem Polski. Gdyby wszyscy wnosili taki sam wkład jak Polska, wszyscy nasi sojusznicy byliby bezpieczniejsi – mówił kandydat na prezydenta USA.

W Chicago Donald Trump zadeklarował, że jeżeli wygra wybory to sprawą zniesienia amerykańskich wiz dla Polaków zajmie się już w pierwszych tygodniach po objęciu urzędu.

 

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj