Najbliższe warsztaty WSKSiM w polskich miastach

W Polsce trwają wyjazdowe warsztaty dla młodzieży z cyklu Zrozumieć Media. Pracownicy Radia Maryja, TV Trwam oraz Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej ukazują młodym ludziom świat mediów. Kolejne szkolenia odbędą się w październiku w Wołominie, Tarnobrzegu i Sieradzu.

Uczestnicy warsztatów mają możliwość zobaczenia, jak na co dzień przebiega praca dziennikarza w prasie, radiu czy telewizji. Młodzież poznaje również działania podejmowane przez „czwartą władzę”, które mają na celu pozyskanie jak największej liczby odbiorców.

Najbliższe szkolenia będą miały miejsce 14 października w Wołominie, kolejne 19 października w Tarnobrzegu, a pod koniec miesiąca, w dniach 26-27 października, w Sieradzu.

Pracownicy Radia Maryja, TV Trwam oraz Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej pokazują, jak mass media manipulują ludźmi poprzez poprawianie wyglądu aktorów i prezenterów stosując makijaże, oświetlenie czy specjalne programy komputerowe. Młodzi uczą się także sztuki montażu obrazu i dźwięku.

Jednym z istotniejszych punktów szkoleń jest przekonanie młodzieży, że podstawowym narzędziem, którym dziennikarz zobowiązany jest posługiwać się w przekazywaniu informacji drugiemu człowiekowi, powinna być prawda, nigdy zaś własne korzyści.

Uczniowie  szkół ponadgimnazjalnych, do których głównie skierowane są warsztaty Zrozumieć Media, mają również możliwość dowiedzenia się, do czego służą m.in. kamera, światło, prompter, bluebox i greenscreen. Część z nich podczas szkolenia tworzy własne materiały, np. nagrywa wywiady za pomocą profesjonalnych mikrofonów i kamer.

Warsztaty medialne odbywają się na terenie całej Polski i cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Jednorazowo bierze w nich udział ok. 250 – 350 uczestników. Ekipa warsztatowa jest otwarta na zaproszenia i gotowa dojechać w różne zakątki Polski.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl