Sztuka teatralna studentów WSKSIM

Studenci z WSKSiM po raz kolejny gościli w Lublinie. Tym razem przyjechali, by zaprezentować zrobiony przez nich film „Brat naszego Boga”, oparty na dramacie Karola Wojtyły. Dziś studenci z Torunia przedstawią film w Poniatowej.

Powstały w latach 1944-1950 dramat Karola Wojtyły „Brat naszego Boga” opowiada o św. bracie Albercie Chmielowskim. To w nim przyszły papież, już od najmłodszych lat, widział wzór do naśladowania. Obaj kochali sztukę i wybrali służbę Panu Bogu.

Pełni zapału studenci WSKSiM postanowili nagrać film ukazujący życie Adama Chmielowskiego. Wczoraj zaprezentowali go w Lublinie. W postaci zarówno św. brata Alberta, jak i osób, które spotykał na swojej drodze życia wcielili się studenci toruńskiej uczelni.

– Jestem bardzo wdzięczny artystom, aktorom, wszelkim montażystom, operatorom, którzy zdobyli się na trud tego wotum wdzięczności dla św. Jana Pawła II, właśnie to widowisko „Brat naszego Boga” – powiedział  Witold Ludwig
Sala wypełniona była po brzegi, z dostawianymi krzesłami. Jest to wielkie wydarzenie w czasie Adwentu u nas w Lublinie. I bardzo dziękuję wszystkim, którzy byli obecni. Za trud, za wysiłek w spektaklu. No oczywiście przede wszystkim władzom uczelni, ze pozwolili młodzieży wyjechać do Lublina  z tym pięknym filmem – powiedziała poseł Gabriela Masłowska.

To na zaproszenie poseł Gabrieli Masłowskiej studenci z Torunia mieli możliwość zaprezentować film na ziemi lubelskiej. Ogromne wzruszenie i radość – takie uczucia towarzyszyły tym, którzy obejrzeli dzieło toruńskiej młodzieży.

Jestem po prostu zauroczona gra artystów, aktorów, cała scenerią. Jestem zachwycona i cieszę się, że mogłam tutaj przyprowadzić moich znajomych, przyjaciół, którzy tez tak jak i ja wzruszyli się w czasie oglądania tego spektaklu – powiedziała Anna Wójtowicz.
Byłem, bardzo wzruszony. Grali bardzo autentycznie, przezywali swoje role, byli po prostu wspaniali. Świetnie nakręcone, świetnie zrobione. Młodzież naprawdę w to dużo pracy w to włożyła i wspaniale to odtworzyła – powiedział Marek Wójtowicz.

Dziś możliwość obejrzenia filmu będą mieli mieszkańcy Poniatowej.

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl