Dobra zmiana w służbie zdrowia

Premier Beata Szydło przed jedną z radomskich przychodni lekarskich odpowiada opozycji na pytanie, gdzie jest dobra zmiana. Szefowa rządu zwróciła uwagę, że jest ona widoczna, m.in. we wszystkich miejscach, gdzie pacjenci bez problemu mogą korzystać dziś z pomocy medycznej.

W ubiegłym roku większość przychodni w Polsce była zamknięta ze względu na konflikt między ministrem zdrowia a lekarzami Podstawowej Opieki Zdrowotnej (POZ).

Prezes Rady Ministrów zapowiada, że ta dobra zmiana będzie wprowadzana także w innych sektorach funkcjonowania państwa.  

– Wielkim osiągnięciem pana ministra Radziwiłła jest to, że dzisiaj pacjenci mogą spokojnie przychodzić do swoich przychodni, są leczeni, a lekarze i wszyscy pracownicy służby zdrowia mogą spokojnie pracować. Ta dobra zmiana będzie polegać na tym, że my tą normalność będziemy wprowadzać również w innych dziedzinach życia. Na początek roku w służbie zdrowia – to najlepszy przykład. Dziś chcemy państwu o tym powiedzieć i przypomnieć – może być w Polsce normalnie. Na tym polega dobra zmiana, którą wprowadza w tej chwili Polski rząd – akcentowała Premier Beata Szydło.

Minister Zdrowia Konstanty Radziwiłł podkreślił, że nastąpiła zmiana w relacjach na linii resort – lekarze. Minister podkreślił, że poprzedni rząd nie szukał kompromisu, jedocześnie mobilizował wojewodów, służby specjalne.

– Zrobiliśmy to zupełnie inaczej. Od samego początku, kiedy rząd zaczął działać, zaprosiłem do Ministerstwa Zdrowia wszystkich tych, którzy najlepiej troszczą się o to, jak najlepiej rozwiązać sprawy, z którymi borykamy się w służbie zdrowia. Wiemy, że nie działa dobrze. Jednak na moje zaproszenie pojawiło się bardzo wielu ludzi dobrej woli, w tym także tych, którzy reprezentują świadczeniodawców w Podstawowej Opiece Zdrowotnej. W normalnych rozmowach ustaliliśmy, co można zmienić od razu, te zmiany już następują oraz co można zmienić w dalszej perspektywie. Umówiliśmy się na to, że już za chwilę rozpoczniemy wspólne prace nad ustawą o POZ i to doprowadziło do takiego rezultatu – powiedział minister Konstanty Radziwiłł.

Zarówno Premier, jak i minister zdrowia spotkali się dziś także z personelem radomskiej przychodni.

 

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj