Premier przedstawia pierwszy krok projektu „Za życiem”

Projekt ustawy „Za życiem” w przyszłym tygodniu trafi pod obrady rządu -zapowiedziała premier Beata Szydło. Międzyresortowy zespół ds. opracowania projektu szefowa rządu powołała na początku października. Po 22 dniach prac, premier przedstawiła projekt pierwszej ustawy.

Kompleksowy program wsparcia skierowany jest do matek w tzw. trudnych ciążach oraz rodzin wychowujących ciężko chore i niepełnosprawne dzieci.

Premier Beata Szydło zapowiedziała, że program „Za życiem” przewiduje pomoc dla kobiet począwszy od opieki medycznej, poprzez psychologiczną.

– Daliśmy słowo, że pomożemy wszystkim rodzinom, wszystkim kobietom, które są w tzw. trudnej ciąży. Państwo musi pomagać, państwo musi wspierać i stać po stronie tych wszystkich, którzy tej pomocy potrzebują. To jest kompleksowy program wsparcia: począwszy od opieki medycznej, poprzez psychologiczną, przez ośrodki koordynacyjno-opiekuńczo-wychowawcze. Ta ustawa to pierwszy krok. W najbliższym tygodniu zostanie skierowana pod obrady rządu, potem trafi do Parlamentu i jestem przekonana, że zostanie też przyjęta przez pana prezydenta. Państwo musi wspierać rodziny, państwo zawsze musi stać po stronie obywateli, a szczególnie tych, którzy najbardziej potrzebują pomocy – podkreśliła Prezes Rady Ministrów.

Powstanie programu „Za życiem” premier zapowiedziała na początku października, kiedy Sejm odrzucił obywatelski projekt ustawy zakazujący całkowicie aborcji i wprowadzający kary dla kobiet. Program ma wspierać rodziny w trudnej sytuacji.

 


 

 

RIRM/TV Trwam News

 

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl