Nowe Miasto: S. Karczewski i B. Szydło otworzyli specjalistyczne pracownie szpitalne

Wicepremier Beata Szydło i marszałek Senatu Stanisław Karczewski otworzyli w poniedziałek w szpitalu powiatowym w Nowym Mieście n. Pilicą pracownie USG, endoskopową oraz rentgenowską.

Była premier zaznaczyła, że to jej rząd przeznaczył środki na doposażenie małych, lokalnych szpitali takich jak ten w Nowym Mieście nad Pilicą. Przypomniała, że budżet państwa przeznaczy 6 proc. PKB na finansowanie służby zdrowia.

„Robimy to, żeby każdy zawsze otrzymał na czas pomoc, której potrzebuje” – mówiła wicepremier ds. społecznych.

Stanisław Karczewski dziękując wszystkim, którzy przyczynili się do powstania nowych pracowni przypomniał, że zawsze z sentymentem wchodzi w mury tego szpitala, w którym jako lekarz spędził 35 lat.

„Najpierw staż, potem specjalizacja, uczyłem się tutaj i pracowałem, zawsze chętnie tu wracam” – mówił.

Marszałek Karczewski podkreślił, że dla niego i dla pracowników szpitala najważniejszą nagrodą jest wychodzący z placówki zadowolony, wyleczony pacjent.

Zaznaczył, że w szpitalu czeka jeszcze puste pomieszczenie sali operacyjnej.

„Liczę, że za rok będziemy mogli spotkać się na otwarciu tej sali” – dodał.

Dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Joanna Czerwińska wręczyła Karczewskiemu i Szydło statuetki przyjaciół szpitala, w kształcie serca.

Każdego roku w szpitalu (SPZOZ) wykonuje się około 5 tys. hospitalizacji. Wcześniej, dzięki rządowemu wsparciu placówka otrzymała dwie karetki, które do tej pory wyjeżdżały do pacjentów ok 3,3 tys. razy.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl