fot. PAP/Darek Delmanowicz

W najbliższym czasie poznamy założenia programu „Mieszkanie plus”

Premier Beata Szydło zapowiedziała, że w najbliższym czasie zostanie zaprezentowany program „Mieszkanie plus”. Szefowa polskiego rządu poinformowała o tym podczas konferencji: „Przyszłość i zdrowie polskiej rodziny”, która odbyła się wczoraj w Grodzisku Mazowieckim.

W swoim wystąpieniu transmitowanym m.in. przez TVP Info premier zaznaczyła, że w ramach programu „Rodzina 500 plus” zostało już złożonych ponad 2,5 mln wniosków o przyznanie środków.

Podkreśliła też, że do programu „Rodzina 500 plus” będą dodawane kolejne rozdziały.

– Będzie kompleksowo przedstawiony program dla rodzin. Teraz, w najbliższym czasie zaprezentujemy państwu program „Mieszkanie plus”. Chcemy, żeby każdy w Polsce miał pewność i przekonanie do tego, że może mieć własne mieszkanie, że rodzina może mieć własne mieszkanie, że może w tym mieszkaniu myśleć o spokojnym, bezpiecznym funkcjonowaniu, o wychowaniu swoich dzieci. Tego Polacy oczekują i potrzebują – mówiła szefowa rządu.

Premier Beata Szydło zaznaczyła, że rodzina zasługuje na to, aby państwo dołożyło wszelkich starań by dbać i pamiętać o niej.

RIRM

drukuj