Prezydent Andrzej Duda z wizytą we Włoszech

Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką udaje się dziś z dwudniową wizytą do Włoch. Szef polskiego państwa spotka się z prezydentem i premierem Włoch. Weźmie też udział w uroczystościach na Monte Cassino w 72. rocznicę zwycięskiej bitwy o to wzgórze.

Dziś po południu prezydent będzie rozmawiał z premierem Matteo Renzim.

Jutro prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą złożą kwiaty na grobie św. Jana Pawła II w Bazylice św. Piotra w Watykanie. Następnie zaplanowano spotkanie z prezydentem Włoch Sergio Mattarellą.

Wizyta prezydenta wpisuje się w kolejne rozmowy przed szczytem NATO w Warszawie – podkreśla Marek Magierowski, dyrektor Biura Prasowego Kancelarii Prezydenta.

– Pan prezydent mówił wielokrotnie, że zależy mu na tym, żeby przed szczytem w Warszawie spotkać się z jak największą liczbą przywódców państw NATO. To jest kolejna z serii podróży (po powrocie z Kanady tym razem Włochy), ale oczywiście rozmowy polityczne to jedna rzecz. Pan prezydent wygłosi także wykład w National Defence College (jest to uczelnia natowska, znajdująca się w Rzymie) przed bardzo ważnym audytorium. Odwiedzi także grób polskich żołnierzy na Monte Cassino – mówi Marek Magierowski.  

W środę prezydent wraz z małżonką wezmą udział w uroczystościach z okazji 72. rocznicy zakończenia bitwy pod Monte Cassino. Zaplanowano też spotkanie prezydenta z weteranami.

Bitwa pod Monte Cassino trwała od 17 stycznia do 19 maja 1944 roku. 18 maja 1944 roku po niezwykle zaciętych walkach żołnierze 2. Korpusu Polskiego zdobyli wzgórze Monte Cassino wraz ze znajdującym się nad nim klasztorem.

RIRM

drukuj