fot. PAP/EPA

Włochy: zmarły 333 osoby zakażone koronawirusem, bilans wzrósł do 26 977

333 osoby zakażone koronawirusem zmarły w ciągu ostatniej doby we Włoszech – poinformowała w poniedziałek Obrona Cywilna. Tym samym łączny bilans ofiar śmiertelnych wzrósł do 26 977. Dane kolejny dzień z rzędu wskazują na poprawę sytuacji epidemicznej w kraju.

Obecnie zakażonych wirusem jest 105 tys. osób. Liczba chorych pod opieką lekarzy spadła od niedzieli o 290.

Odnotowano wzrost nowych zakażeń o 1740.

Do tej pory potwierdzonych zostało we Włoszech 199 tys. przypadków infekcji koronawirusa.

Liczba wyleczonych wynosi ponad 66 tysiące. Jednego dnia zwiększyła się o około 1700.

Na oddziałach intensywnej terapii przebywa poniżej 2 tysięcy chorych na Covid-19, to najmniej od 16 marca.

Poprawia się także sytuacja w Lombardii, epicentrum epidemii. W ciągu doby liczba hospitalizowanych pacjentów, także na oddziałach intensywnej terapii, zmniejszyła się o prawie tysiąc. Zanotowano tam kolejne 124 zgony.

Odnosząc się do danych z całych Włoszech, szef krajowego Instytutu Zdrowia Silvio Brusaferro powiedział, że dowodzą one „sukcesu wprowadzonych kroków w celu ograniczenia szerzenia się wirusa”. Podkreślił następnie, że w związku z zapowiedzią zniesienia niektórych restrykcji konieczny jest uważny monitoring nowych przypadków zakażeń.

Jak zaznaczył Brusaferro, tendencja jest spadkowa, ale wirus dalej krąży. Wyjaśnił jednocześnie, że obecny bilans zmarłych jest rezultatem zakażeń, do których doszło przed kilkoma tygodniami.

PAP

drukuj