fot. PAP/EPA

Ukraińska RPO: Od początku inwazji zginęło 71 dzieci, ponad 100 zostało rannych

Od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę do godz. 11 w czwartek wskutek działań wojennych zginęło 71 dzieci, a ponad 100 zostało rannych – poinformowała ukraińska rzeczniczka praw człowieka Ludmyła Denisowa

W miejscowości Malin w obwodzie żytomierskim podczas nalotu zniszczonych zostało siedem prywatnych domów, zginęło pięć osób, w tym troje dzieci (pięcioletnia dziewczynka i dwoje dzieci urodzonych w 2021 r.) – Ludmyła Denisowa wyliczyła ostatnie przypadki śmierci dzieci w komunikacie opublikowanym na Facebooku.

16-latek zginął w ostrzale placu targowego w jednej ze wsi w obwodzie charkowskim; podczas przeprowadzonego w nocy z środy na czwartek ataku artylerii na wieś Słobożanśke w okolicach miasta Izium w obwodzie charkowskim w zgliszczach domu zginęły cztery osoby, w tym dwoje dzieci.

W ataku na miasto Irpień w obwodzie kijowskim poważnie ranna została 10-letnia dziewczynka; przebywa w szpitalu w stanie krytycznym – dodała Ludmyła Denisowa.

„Za rosyjską inwazję na Ukrainę, okrucieństwa wojsk Rosji, pogwałcenie wszystkich konwencji genewskich Ukraina płaci najwyższą cenę – życie swoich dzieci, przyszłości naszego narodu” – podkreśliła ukraińska rzeczniczka praw człowieka.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl