fot. twitter.com/prezydentpl

O&A z prezydentem Andrzejem Dudą

Co z kolejnymi transportami maseczek z Chin, egzaminami  ósmoklasistów czy możliwością nowelizacji tzw. tarczy antykryzysowej – na te i inne pytania prezydent Andrzej Duda odpowiadał podczas kolejnego internetowego Q&A.

To było drugie spotkanie internautów z prezydentem Andrzejem Dudą. Tak jak za pierwszym razem, tak samo i teraz – pytań nie brakowało. Pierwsze dotyczyło tego, w jaki sposób prezydent funkcjonuje podczas kwarantanny społeczeństwa.

– Staram się jak najmniej opuszczać Pałac Prezydencki, staram się wszystkie moje zadania w miarę możliwości realizować na miejscu – podkreślił prezydent Andrzej Duda.

Na to, kiedy uda się wygrać walkę z koronawirusem, prezydent odpowiedział, że to pytanie przede wszystkim do epidemiologów.

– Ja mam nadzieję, że jak najszybciej. Zresztą czynimy wiele i tu mówię nie tylko o tych, którzy dzisiaj sprawują władzę, o ministrze zdrowia, o GIS, o innych ministrach, o panu premierze, o mnie, także jako części wykonawczej, nie tylko o tych zadaniach, które my wykonujemy – zaznaczył.

Ale także – jak podkreślił prezydent – o obywatelach, którzy zachowują dyscyplinę i respektują wszystkie zasady wprowadzane przez rząd. Wiele emocji w ostatnim czasie budzi przyjęta przez Sejm tzw. tarcza antykryzysowa. O to, czy możliwa jest nowelizacja ustawy, pytała pani Karolina.

– Tak, oczywiście, że tak – wskazał prezydent.

Ustawa – jak tłumaczył Andrzej Duda – powstała po to, żeby w jak największym stopniu chronić polski rynek gospodarczy, przedsiębiorców i miejsca pracy.

– Ale ponieważ ta materia jest niezwykle skomplikowana, a sytuacja dynamiczna, więc można powiedzieć, że z góry zakładamy, że będą potrzebne uzupełnienia, że będą potrzebne zmiany – powiedział.

Prezydent podczas Q&A odniósł się także do kwestii zakupu od Chin maseczek ochronnych. Dotychczasowe transporty – jak zaznaczył Andrzej Duda – to gest przyjaźni chińskiego prezydenta, ale także wynik działań wielu polskich firm.

– Mam nadzieję, że będziemy te zakupy nadal realizować, bo to są towary, które są nam dzisiaj bardzo potrzebne – zauważył prezydent.

Andrzej Duda odpowiedział także na pytania dotyczące między innymi egzaminów ósmych klas, wzrostu nakładów na służbę zdrowia oraz kwestii wprowadzenia stanu wyjątkowego w kraju. Całe Q&A prezydenta można obejrzeć na facebookowym profilu Kancelarii Prezydenta.

TV Trwam News

drukuj