Narciarski Memoriał Marii Kaczyńskiej z prezydentem Andrzejem Dudą

Prezydent Andrzej Duda w czwartek wziął udział w narciarskim V Memoriale Marii Kaczyńskiej w Rabce-Zdroju.

Prezydent dziękował, że panią prezydentową Kaczyńską upamiętnia się poprzez wydarzenie sportowe, w którym biorą udział dzieci.

Dziękuję, że prezydentową Marię Kaczyńską upamiętnia się tutaj w Rabce właśnie w ten sposób, poprzez wydarzenie sportowe, w którym biorą udział, co dla mnie najważniejsze, dzieci. Przyjeżdżają tu również politycy, żeby pokazać, że życie składa się nie tylko z polityki i pamiętają – podkreślił.

Prezydent zauważył, że wydarzenie to zaczyna mieć rodzinny charakter.

Bardzo dziękuję, że poprzez wydarzenie sportowe, zjazdy narciarskie, Rabka pamięta o pani prezydentowej. Maria Kaczyńska uwielbiała jeździć na nartach. Są nawet zachowane jej zdjęcia na rabczańskich stokach, kiedy razem ze swoimi koleżankami stoi na jednej z gór podziwiając panoramę Rabki i przygotowując się do zjazdu. Cieszę się ogromnie, że o niej pamiętamy oraz cieszę się, że mogłem razem z państwem uczestniczyć w tym wydarzeniu, wspominając wspaniałą Pierwszą Damą – powiedział Andrzej Duda.

Prezydent na zakończenie imprezy wręczy medale zwycięzcom slalomu.

Andrzej Duda po raz pierwszy brał udział w Memoriale Marii Kaczyńskiej jeszcze jako kandydat na prezydenta. W tym roku podobnie jak w ubiegłym, zjechał na nartach na stoku Polaczkówka, ale nie brał udziału w zawodach.

Narciarski Memoriał Marii Kaczyńskiej otworzył w środę wiceminister sportu Jarosław Stawiarski. W pierwszym dniu imprezy na nartach rywalizowały dzieci oraz niepełnosprawni. W czwartek w slalomie zmierzyła się młodzież, dorośli i lokalni politycy.

Honorowy patronat nad wydarzeniem sprawuje córka Lecha i Marii Kaczyńskich – Marta Kaczyńska, która z powodu choroby nie przyjechała do Rabki-Zdroju. W odczytanym liście wyraziła radość, że w zawodach wezmą udział osoby niepełnosprawne, które wspierała jej matka.

„Wspominając zeszłoroczną wspaniałą atmosferę w trakcie Memoriału życzę wszystkim zawodnikom udanych startów i radości ze sportowej rywalizacji” – napisała Marta Kaczyńska.

Maria Kaczyńska dzieciństwo i młodość spędziła w Rabce-Zdroju. Do uzdrowiska rodzina Mackiewiczów przeprowadziła się z uwagi na dolegliwości sercowo-płucne Marii. Tutaj przyszła Pierwsza Dama uczęszczała do szkoły podstawowej i liceum im. Eugeniusza Romera, gdzie w 1961 r. zdała maturę.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl